Mart Deneyim Kutusu

MART 2021 KUTUSU

Geçen ayki yazarımız gerçekçilik akımının öncülerinden Gabriel Garcia Marquez’in romanını deneyimledik.

Kariyerine mizahi şiirler ve çizgi romanları ile başlayan Marquez, “Kırmızı Pazartesi” romanıyla tüylerimizi diken diken edip, nefesimizi tutup “acaba şimdi ne olacak?” diye düşündürten heyecan ve gerilim dolu bir deneyim yaşadık. 

Şimdi gelin Mart Deneyim Kutumuzun detaylarına bakalım .

1. Kitabımız Can Yayınları’ndan çıkan Kırmızı Pazartesi romanıydı. 

Bu roman, işleneceğini herkesin bildiği ama kimsenin engel olmak için harekete geçmediği bir cinayetin tüyler ürpertici detaylarını konu alıyor.

2. Tere tohumu.

Nasar’ın annesi, Nasar’ın ölümünü henüz kabullenememiş, sanki oğlu geri dönmüş gibi bir sanrıya kapılıyor. Bu sanrıdan çıkana kadar çayırteresi tohumlarını çiğniyor. 

3. Portakal Çiçeği (Aynısefa) Kurusu

O dönemin ve kültürün bekaret nişanesi olan portakal çiçekleri, henüz kimsenin bakire olmadığını bilmediği Angela Vicario’nun gelinlik duvağını süslüyor.

4. Beyaz sabun

Nasar’ı katlettikten sonra sürekli sabunlarla kendisini Nasar’ın kokusundan arındırmaya çalışan başta Pedro Vicario ile ikiz kardeşi Pablo Vicario’nun takıntılı ve etkilenmiş ruh hallerini yansıtıyor bu sabun.

5. Kurdeleyle bağlanmış zarflar

Angela Vicario, aşkıyla yanıp tutuştuğu Bayardo San Roman’a senelerce bıkmadan usanmadan aşk mektupları yazıyor. Ve bir gün Roman elinde bavulu ve kurdelelerle birleştirilmiş aşk mektuplarıyla Angela’nın kapısında beliriveriyor.

Hemdemle Kitap, bir kitap deneyim yolculuğu…

Bir cevap yazın

Başa dön