Kullanım ve Üyelik Koşulları

Giriş Hükümleri

Bu kullanım ve üyelik koşulları münhasıran üreticinin ürünlerini; sadece satış sözleşmesine sahip insanlara bir kutu göndermek suretiyle ürünlerinin dağıtımı aktivitesini düzenler (bundan sonra, “kutu teslimat servisi” olarak anılacaktır).

Bu belgenin amacı doğrultusunda, satış sözleşmesi yapmış olduğu kabul edilen kişiler “müşteriler” olarak anılacaktır.

Bu hizmetler, “www.hemdemlekitap.com” web sitesinde mevcuttur (bundan sonra “site” olarak anılacaktır). bu kullanım ve üyelik koşulları, rutin bir satın alma sırasında geçerli sitede müşteriler için hazır bulunacaktır.

Müşteri sitedeki siparişini onaylayarak, söz konusu sipariş için şartların yanı sıra, bu kullanım ve üyelik koşullarının tümünü okuduğunu, anladığını ve çekincesiz kabul ettiğini beyan eder.

Satın alımın yapıldığı tarihte, o sırada sitede yer alan kullanım ve üyelik koşulları uygulanacaktır. bununla birlikte, bu kullanım ve üyelik koşulları değiştirilebilir.

Madde 1 – Genel bakış

www.hemdemlekitap.com sitesi, Nilay Yanardağ Erkan şahıs şirketi (bundan sonra, “şirket” olarak anılacaktır) tarafından kurulmuştur.

Madde 2 – Yasal durum

Müşterilerin bir sözleşme için hukuken uygun olması için en az 18 yaşında olduklarını beyan etmeleri gerekir.

Madde 3 – Coğrafi alan

Kutu teslimat servisi Türkiye’de kullanılabilir. Bu coğrafi duruma uymayan abone dikkate alınmayacaktır.

Madde 4 – Hizmete erişim

www.hemdemlekitap.com sitesi normal koşullarda, istemli veya istemsiz kesintiler özellikle bakım çalışmaları ve önemli olaylar dışında yıl boyunca, yedi gün, günde 24 saat erişime açıktır. Şirket siteye erişimin kesilmesinden kaynaklanan zararlardan sorumlu tutulamaz.

Madde 5 – Kutu teslimat servisi sözleşme koşulları

Kutu teslimat servisi; her takvim ayında seçilen bir kitap ile birlikte kitap deneyimini destekleyen  tasarım, kozmetik, dekorasyon, aksesuar veya benzer ve ilgili ürünlerin örneklerini içeren bir kutu sevkıyatını içerir.

Şirket tarafından sunulan kutu nakliye hizmeti sözleşmesi site üzerinden yapılır.

Kutu teslimat servisi sözleşmesi paketlerinden birini satın alarak, müşteri bu kullanım ve üyelik koşullarını kabul eder ve bunları okuduğunu ve anladığını onaylar ve çekincesizce bu koşullar hakkında tam bilgisi olduğunu kabul eder.

Sorunsuz bir kutu teslimat servisi sunmak amacıyla, bir paket satın alan müşterilerin, kendi kişisel bilgilerini içeren bir form doldurması gerekmektedir. Şirket’e sağlanan bilgiler tam ve doğru olmalıdır. Müşteri satın alırken, girdiği bilgilerin doğruluğunu ve gerçekliğini garanti eder. yanlış bilgilendirme durumunda, şirket sorumlu tutulamaz.

Şirket, kutu teslimat servisi için tek ödeme ile aylık kutu hizmeti sunmaktadır. Aboneler, sadece site ödemeyi tam olarak aldığı zaman ürüne sahip kabul edilecektir. Ücreti ödenen kutu, o ayın gönderim süresi içinde, satın alan müşterinin belirttiği teslimat adresine ulaştırılır.

Madde 6 – Bülten aboneliği

www.hemdemlekitap.com adresine üye olurken, ya da siteden bir sipariş verildiğinde, bu kullanım ve üyelik koşullarını kabul ederek, müşteri Şirket’e üyelik sırasında müşteri tarafından sağlanan e-posta adresine e-posta gönderme yetkisi verir. Bülten aboneliği “hesabım” sayfasından müşteri tarafından her an iptal edilebilir.

Madde 7 – Müşteri hesabı deaktivasyonu

Bu kullanım ve üyelik koşullarının bağlayıcılığından doğan uygunsuzluk, verilen bir siparişin ödenmemesi, hesap oluşturmak için kasten yanlış bilgi verme ya da Şirket çıkarlarına zarar verecek aktiviteler yapılması durumunda, Şirket siteden sunulan hizmetlere erişimi askıya alma ya da eylemlerin ciddiyetine bağlı olarak herhangi bir tazminat olmaksızın üyenin aboneliğini ve hesabını feshetme hakkını saklı tutar. şirket ayrıca bu tür eylemler için üyeliği iptal edilmiş ve siteden men edilmiş olan bir müşteriye hizmet vermeyi reddetme hakkını saklı tutar.

Madde 8 – Ücretler ve ödeme

8.1. Tüm site hizmetler için genel ödeme koşulları

Hizmetler için ödemeler kredi kartı (visa, mastercard, american express) ile yapılacaktır. ödemeler üçüncü şahıslar tarafından bilgilerin ele geçirilmesini önlemek amacıyla bir veri şifreleme yöntemi ile temin edilecektir.

Şirket kullanılan ödeme yönteminin herhangi hileli bir kullanımından dolayı sorumlu tutulamaz.

Satın alım isteği aldıktan sonra üç gün içinde ödeme kuruluşuna, banka hesabına bir borç talebi gönderilecektir. Ödeme kuruluşu tarafından, hesabınızdan ücretin tahsil edildiğine dair gönderilen makbuz ile satış sözleşmesi tamamlanmış olacaktır.

Yürürlükteki mevzuata uygun olarak, üye banka bilgileri Şirket tarafından tutulamaz.

8.2. Kutu nakliye hizmeti için ücretler ve ödeme

‘ücretsiz kargo’ yazılı ürünlerde, kargo ücreti kutu bedeline dahildir. Ücretsiz kargo ibaresi bulunmayan ürünler için ekstra kargo ücreti talep edilir ve bu ücret, kredi kartı, havale veya kapıda ödeme ile peşin olarak alınır.

Havale veya Eft ödemesi seçildiğinde, ilgili tutar Şirket’e aktarıldıktan sonra kutu belirtilen tarihlerde kargoya verilmektedir.

Kapıda ödeme seçilmesi durumunda, kapıda ödeme hizmet bedeli alınmaktadır. (bu bedel ücretsiz kargo durumlarında da eklenmektedir)

Kapıda ödeme seçilmesi durumunda, ürünün teslim alınması için, ödemenin eksiksiz bir şekilde kargo görevlisine ödenmesi gerekmektedir.

Kapıda ödeme ile yapılan ödemelerde, iade hakkının kullanılması durumunda “kapıda ödeme hizmet bedeli” iade edilmemektedir.

Madde 9 – İspat yükü

Müşteri Şirket tarafından tutulan elektronik alışveriş kayıtların ispat değerinin ve geçerliliğinin farkındadır ve bu yazılı belgelerin ve ıslak imzalı belgeler kadar ispat gücüne sahip olduğunu kabul eder.

Madde 10 – Teslimat

Hizmet alanı

Kutu teslimat hizmeti yalnızca makalenin, “coğrafi bölge” bölümünde belirtilen coğrafi alanı (Türkiye) kapsar.

Teslimat yöntemi

Kutu, kayıt sırasında müşteri tarafından tamamlanan bilgi formunda belirtilen adrese, belirlenen bir günden itibaren gönderilmeye başlanacaktır. adres değişikliği durumunda, müşteri, hesabım bölümünden gerekli güncellemeleri yapabilecektir.

Paket Şirket’e iade edilirse, ikinci bir teslimat yapılacaktır. bu iadenin kargo ücreti, alıcı tarafından ödenecektir. Tekrar gönderene iade edilirse, yeni bir gönderi yapılmayacaktır.

Teslimat araçları

Teslimat, Şirket’in anlaşma yaptığı belirtilen kargo şirketi ile yapılacaktır.

Teslimatlar resmi tatiller hariç pazartesi’den-cumartesi’ye yapılmaktadır. Kargo şirketi tarafından taşınarak müşteri tarafından sağlanan adrese bir defa teslim edilir. Müşterinin adreste bulunmadığı durumlarda maksimum 3 gün boyunca kargo şubesinde bekletildikten sonra, kargonun teslim alınmaması halinde gönderene (Şirket’e) iade edilir.

Teslimat süresi

Tüm kutular belirlenen tarihten itibaren sevk edilmeye başlanır ve teslim süresi 1 ile 6 iş günü arasında değişir.

Yukarıda belirtilen teslimat süreleri, genellikle beklenen sürelerdir. Teslim süresi indirim veya diğer promosyonlar sırasında iki gün kadar uzayabilir.

Ayrıca, Şirket bu teslimat sürelerine, pazar günleri veya resmi tatillerin dahil olmadığı konusunda müşterilerini bilgilendirir.

Müşteri istediği zaman, “hesabım” bölümündeki “siparişlerim” kısmından sipariş durumunu kontrol edebilir.

Madde 11 – İade koşulları

Kutu içeriğinin ana ürünü sayılan Kitap, ilgili kanunda “cayma hakkı kullanılamayacak ürün” olarak tanımlanmaktadır. Bu nedenle iade yapabilmeniz için kargo kutusunun ve / veya poşetinin açılmamış olması kanuni iade şartıdır. Bu şekilde açılmamış olan kutuyu 14 (on dört) gün içinde Şirket adresine iade edebilirsiniz.

Bu koşullar altında geri ödeme alabilmek için, müşteri 30 gün içinde geri ödeme istediğini bildirmelidir. geri ödemeler genellikle ödemenin yapıldığı aynı yöntemle yapılır.

Madde 12 – Mücbir sebep hali

Şirket, mücbir sebep hali nedeniyle doğacak sözleşmenin tamamen veya kısmen ihlali durumunda sorumlu tutulamaz.

Bir mücbir sebep, makul kontrol dışındaki herhangi bir olay veya durum ile ilgilidir. Bir mücbir sebep halinde, sözleşme yükümlülüklerimizin yerine getirilmemesinden Şirket sorumlu değildir. Ancak, mücbir sebep olayına rağmen bu dönem boyunca Şirket, elinden geleni en iyi şekilde gerçekleştirmek için gereken her gayreti gösterir.

Madde 13 – Ürün doğrulama

Ürünlerle ilgili web sitesinde yer alan bilgiler, bu ürünlerin üreticileri ve distribütörleri tarafından sağlanmaktadır. Şirket bu nedenle, bu bilgilerin paylaşılmasından veya kullanımından doğabilecek herhangi bir sonuç için hiçbir koşulda sorumlu tutulamaz.

Madde 14 – Fikri mülkiyet

Sitenin tüm unsurları, altta yatan teknoloji de dahil olmak üzere görsel, ses, metin, düzenleri, çizimler, fotoğraflar, belgeler, ya da diğer elementlerin telif hakları, fikri ve sınai mülkiyet hakları ile korunmaktadır. Sitede bulunan elementlerin toplatan veya kısmi çoğaltılması kesinlikle yasaktır.

Madde 15 – Cayma hakkı

Yürürlükteki 6502 no.’lu Tüketici Hakları Kanunu ve uzaktan satış yönetmeliği uyarınca, müşteri on dört gün içinde herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin sözleşmeden cayma hakkına sahiptir. Cayma hakkının kullanıldığına dair bildirimin bu süre içinde Şirket’e yöneltilmiş olması yeterlidir.

Cayma hakkı bildirimi, bu kullanım ve üyelik koşulların madde 1’inde belirtilen www.hemdemlekitap.com web adresinde yer alan iletişim sayfası aracılığıyla e-posta ile yapılmalıdır.

Ondört (14) günlük süre aboneliğin başladığı andan itibaren başlar. Eğer kutu bu on dört gün içerisinde müşteriye ulaştırılmışsa dahi müşteri cayma hakkına sahiptir. Bu durumda, mal orijinal ambalajında ve kutu açılmamış durumunda iade edilmelidir. Herhangi bir hasarlı ve / veya eksik ürün ya da hasarlı ve / veya eksik ambalaj iade ya da takas edilemez. Aylık tam kutu paketinde, tam kutunun geri gönderilmesi gereklidir. Bu durumda kargo ücreti gönderene aittir.

Ürünün satın alındığı dönem bulunan kampanya dahilinde hediye edilen ürün, fırsat, indirim ve haklar; cayma hakkının kullanılması durumunda, Şirket’e eksiksiz, hasarsız ve kullanılmamış şekilde iade edilmelidir. Ürünün kullanılmış, eksik veya hasarlı olması durumunda veya kampanya dahilinde indirim veya avantajlardan faydalanılması durumunda; faydalanılan tutar iade tutarından düşülerek hesaplanır.

Madde 16 – Kişisel bilgilerin gizliliği

Kayıt sırasında doldurulan formda müşteriden talep edilen bilgiler sipariş işlemi için gereklidir ve bu bilgiler spesifik sipariş çerçevesinde ilgili üretici ve dağıtımcı ortaklara tebliğ edilebilir.

Yürürlükteki kanun uyarınca, müşteri kendisi hakkında verdiği bilgilere erişim, bu bilgileri değiştirme ve kullanımını kısıtlama haklarına sahiptir. Bilgilerin silinmiş, hatalı, eksik olması veya güncel olmaması durumunda ya da müşteri ile iletişimin sağlanamadığı durumlarda; müşterinin kendi hakkındaki herhangi bir bilgiyi değiştirmesi, düzeltmesi, tamamlaması ya da açıklık getirmesi gerekebilir. Bu hakkı kullanmak için, müşterinin sadece “iletişim” sayfasından bize ulaşması yeterlidir.

Şirket, şirketin ve diğer ortak kuruluşların sunduğu servis kalitesini yükseltmek amacıyla aboneler tarafından doldurulan formlardan sağlanan istatistiksel bilgileri kullanma hakkını saklı tutar.

Madde 17 – Sorumluluk

Üçüncü bir taraf olarak Şirket, Hemdemle Kitap ortağı sitelerin içeriğinden, ve aynı zamanda müşteri ve ortak marka veya site arasındaki herhangi bir çatışmadan sorumlu tutulamaz.

Müşterinin tanımlanmasına izin veren bilgiler, kullanıcı adı ve şifre gibi, kişisel ve gizlidir. Bu bilgiler www.hemdemlekitap.com tarafından değiştirilemez. Sadece şifre müşteri tarafından “hesabım” sayfasının ilgili bölümünden değiştirilebilir.

Müşteri kendi tanımlayıcı bilgilerinin kullanımından sorumludur, ve bu bilgiler gizli tutulmalıdır. Müşteri tarafından bu bilginin açıklanmasından dolayı hiçbir şekilde www.hemdemlekitap.com suçlanamaz.

Müşterinin adı ve şifresi kullanılarak verilen bir sipariş, müşteri tarafından verilmiş kabul edilir. www.hemdemlekitap.com hiçbir şekilde bu kişisel ve gizli bilgilerin kullanıcı tarafından ifşa edilmesinden ve sonrasında üçüncü bir şahıs tarafından kullanılmasından kaynaklanan zararlardan sorumlu tutulamaz.

Şirket, herhangi bir şekilde www.hemdemlekitap.com tarafından sunulan hizmetlerin kullanımından doğabilecek itibar, görüntü, veya bilgi kaybı gibi zararlardan sorumlu tutulamaz.

Madde 18 – Korunma maddesi

Eğer bu kullanım ve üyelik koşulları hükümlerinden biri veya daha fazlası herhangi bir yasa ya da yönetmelik ya da kesinleşmiş mahkeme kararı kapsamında geçersiz ilan edilirse, diğer hükümler güç ve kapsamını koruyacaktır.

Madde 19 – Hak ve yükümlülüklerin devri

Şirket’in toptan veya kısmi satılması durumunda, müşteri ve Şirket ve / veya halefleri ve hak sahipleri arasındaki sözleşmeler taraflar arasında bağlayıcı kalır. Şirket tarafından girilen sözleşmeler abone ve / veya müşteri tarafından Şirket’e yazılı ihbar vermeden transfer edilemez.

Şirket sözleşmeleri, hakları ve yükümlülükleri her hangi bir durumda, müşteri onayı olmadan atanabilecek veya transfer edilebilecektir.

Madde 20 – Sitedeki reklamlar

Şirket serbestçe sitesine reklam koyabilir; ve Şirket’in bu reklamlar, reklam verenler ve reklamların görüntülenmesi konularında tam bir seçim özgürlüğü vardır. Şirket her durumda reklamın siteden çıkarılmasına karar verebilir.

Madde 21 – Kullanım ve üyelik koşullarında değişiklikler

Şirket herhangi bir zamanda bu kullanım ve üyelik koşullarında değişiklik yapma hakkını saklı tutar.

Yeni kullanım ve üyelik koşulları müşteri için uygun değilse, müşteri yeni kullanım ve üyelik koşulları öngörülen şekilde yürürlüğe girmeden önce iadeli taahhütlü posta vasıtasıyla aboneliğini sonlandırmalıdır.

Yeni kullanım ve üyelik koşullarının reddi açık olmalıdır. Yeni kullanım ve üyelik koşullarının yürürlüğe girmesinden önce talebin açıkça bildirilmemesi durumunda, müşteri değişiklikleri kabul etmiş kabul edilecektir.

Madde 22 – İhtilafların halli

Bu kullanım ve üyelik koşullarından ve/veya uygulanmasından doğabilecek her türlü uyuşmazlığın çözümünde Şirket kayıtları (bilgisayar-ses kayıtları gibi manyetik ortamdaki kayıtlar dahil) kesin delil oluşturur; 6502 sayılı tüketicinin korunması hakkında Kanun’un 68. v.d. maddeleri uyarınca müşteri itirazını işleminin yapıldığı veya ikametgahının bulunduğu yerdeki tüketici sorunları hakem heyetine veya tüketici mahkemesine yapabilir. İl ve ilçe tüketici hakem heyetinin verdiği kararlar tarafları bağlar.

Madde 23 – Kampanyaların kullanımı

Kampanyaların kullanımında, kötüye kullanım tespit edilmesi durumunda, kampanyadan kazanılmış haklar müşteriden geri alınır.

Siparişin onaylanması durumunda müşteri, işbu sözleşmenin tüm koşullarını kabul etmiş sayılır.

Başa dön